Тел.: (032) 293-80-53,
(067) 393-69-96

Паркетна продукція – гуртівня паркету , Паркет Львів » Технологія укладання

Технологія укладання

Процес укладання паркетного полу

Щоб зрозуміти, скільки часу може зайняти укладання паркету, докладно розглянемо весь процес. Будемо виходити з того, що укладання паркету проводиться кваліфікованими майстрами, а не шабашники-самоучками. Адже в останньому випадку строки робіт та якість майбутнього покриття найчастіше непередбачені. До речі, якщо майстри пропонують укласти паркет у квартирі за п’ять днів або за тиждень, відразу ж скажіть їм «До побачення». У даній ситуації це найправильніше і найменш витратне рішення.

Як приклад ми візьмемо кімнату площею 20 квадратних метрів. По-друге, ми будемо розглядати тільки якісний паркет. Тобто технологічно висушений і має гарну геометрію паркетних планок, з початковою ціною не нижче 20 $ за квадратний метр (дивіться ціни на укладання паркету), вироблений відомими і добре зарекомендували себе фірмами.

Конструкція паркетної підлоги

Щоб зрозуміти, як проводиться укладання паркету, спочатку потрібно з’ясувати, як влаштований паркетна підлога. Він являє собою складну технологічну конструкцію, що складається з наступних елементів:

– Основи;

– Фанерною підоснови;

– Власне паркету.

Підстава, на яке укладають багатошарову конструкцію паркетної підлоги, повинно бути рівним, сухим і міцним. Шар фанери необхідний тому, що дерев’яне підлогове покриття (в даному випадку паркет) має найкращу адгезію саме з деревом. На фанеру укладають власне паркет. Після певного технологічного перерви, необхідного для стабілізації клею, паркет шліфують і лакують.

Основа підлоги

Конструкція паркетної підлоги припускає, що підстава, на яке він покладений, повинна бути міцною (щоб надійно закріпити на ньому фанеру) і рівним. Російські БНіП допускають на двох метрах поверхні відхилення від горизонталі на 2 мм. Найбільш поширеними підоснова сьогодні є:

– Цементна стяжка;

Цементну стяжку роблять із суміші цементу з різними модифікаторами і пластифікаторами, які впливають на час її затвердження. Щоб зрадити основи необхідну горизонтальність, часто використовують самовирівнюються суміші. (Прим. Самовирівнювальні суміші застосовують для вирівнювання шорстких бетонних поверхонь, гіпсових плит, ДВП і ДСП, всередині приміщень).

Для проведення подальших робіт вологість стягування не повинна перевищувати 4%. Отже, необхідний час, щоб вона висохла, – адже укладання паркету на сире підстава може призвести до деформації паркетної підлоги. Слід мати на увазі: один сантиметр стяжки (при загальній товщині не більше 4 см) сохне один тиждень. Значить, цементна стяжка товщиною 4 см буде сохнути 4 тижні. Але при товщині стяжки більше 4 см (що буває досить рідко, коли пів має ухил, вибоїни та інші дефекти) час висихання 1 см підоснови збільшується до півтора – двох тижнів. Тобто 6-сантиметрова стяжка може сохнути близько 2 місяців.

Фанерна підоснова

Для збільшення міцності конструкції укладають листи фанери або ДСП. Цей шар необхідний ще і для того, щоб паркетні планки можна було без проблем прикріпити до основи. Адже приклеїти або прибити їх прямо до цементної стяжці надійно і надовго.

Нарізану фанеру або ДСП прибивають до основи спеціальними дюбель-цвяхами (близько години) або пригвинчують саморізами. Горизонтальність фанерного шару перевіряють лазерним рівнемірів чи простим рівнем.

Укладання паркету

Наступний етап облаштування паркетної підлоги – укладання паркету. На її терміни впливає безліч факторів:

– Складність паркетного малюнка;

– Якість самого паркету і його геометрія;

– Вибір типу клею;

– Майстерність укладальника.

Найпростішою вважається палубна укладання: у цьому випадку паркет в кімнаті площею 20 м2 можна укласти за 2 – 3 дні. До складних належать фігурні кладки, коли з планок прямокутної форми нарізають трапеції, ромби і т.д. Різка повинна бути дуже точною, щоб ідеально зістикувати кути всіх деталей. Тому укладання фігурного (мистецького) паркету займає практично в два рази більше часу – до тижня.

Легко укладати паркет з гарною геометрією, так як планки зі строго витриманими розмірами ідеально стикуються один з одним. Перевірити це можна навіть при покупці: потрібно взяти кілька планок і скласти їх на рівній поверхні. Планки з гарною геометрією з’єднаються добре і без щілин.

Час, необхідний для приклеювання паркету, залежить від часу твердіння обраного клею. Технологічна витримка складає від 3 до 7 днів. За цей час випаровується вода у водомісткими клею, проходить процес полімеризації у клею на розчинниках, і паркетна кладка стабілізується. Проте укладання паркету тільки на клей недостатньо: під час полімеризації (застигання) клею планки повинні бути притиснуті. Для цього їх додатково пристрілюють або прибивають цвяхами до фанери.

Поки клей не затверділого, волога, що міститься в клеї, деформує паркетні планки, і можна спостерігати незначне зміна рельєфу поверхні підлоги. Більшої деформації піддається паркет з проблемних порід (бук, клен та ін.) Тому шліфування потрібно починати тільки після закінчення технологічної паузи.

І, нарешті, не варто очікувати бездоганною укладання паркету від фірм, які здійснюють комплексний ремонт приміщень. Вони укладають паркет досить рідко і не мають навички, вправністю та оснащенням майстрів, які виконують ці роботи щодня. Тільки професійні паркетники знають технології, розбираються в сучасних матеріалах, враховують всі нюанси укладання.

Технологічна витримка, необхідна для затвердження клею, складає від 3 до 7 днів.

Паркет – ідеальне підлогове покриття, виготовлене з цінних твердих порід деревини. Сьогодні паркетне покриття – незамінна складова престижного інтер’єру офісів, котеджів, серйозних установ і організацій.

Компанія Майстер Пол спеціалізується тільки на виробництві паркетних робіт, куди входить також і укладання паркету. Вузька спеціалізація оздоблювальних робіт дозволяє досягати вершин майстерності і професіоналізму в даному напрямку. Наші спеціалісти добре оснащені професійним обладнанням та інструментом. Укладання паркету виготовляється тільки з високоякісних матеріалів відомих фірм, при цьому використовується широкий спектр існуючих матеріалів.

Укладання паркету – це дуже непростий процес, що вимагає неухильного дотримання технологічного процесу. Ми вже говорили, що висока якість матеріалу – це необхідна умова відмінного виконання укладання паркету, здатного довгі роки радувати своїх щасливих володарів. При цьому, обширне застосування знаходить штучний паркет різних порід деревини від найбільш поширених та добре відомих – дуб, вишня, бук, ясен, горіх, до екзотичних – махагон, мербау, кемпас, лій та ін

Паркетна підлога представляє собою складну конструкцію, що складається з основи, фанерною підоснови і власне паркету. При цьому якісна укладання паркету передбачає ретельне виконання всіх етапів побудови паркетного покриття.

Підстава паркету повинне володіти високою міцністю і мати суху і рівну поверхню. Найбільше застосування при укладанні паркету знайшли такі підоснови, як цементна стяжка та «чорний» підлогу по лагам (або за регульованими лагам). Але навіть найякісніша стяжка, виготовлена з дотриманням всіх Російських СНиП, не дозволяє гарантовано і швидко зміцнити паркет на бетонному покритті. Тому наступним і необхідним етапом укладання паркету є укладання фанерною підоснови. Виконавши всі необхідні дії по зміцненню підстави паркетного покриття (див. технологію укладання паркету), можна приступати безпосередньо до укладання паркету. При цьому, паркет не лише укладають на клей, але й додатково пристрілюють або прибивають цвяхами до фанерною підоснові. Отримане паркетне покриття шліфують і лакують.

Професійні паркетники компанії Майстер Пол якісно виконають укладання паркету будь-якої складності, взявши до уваги всі Ваші побажання.

Шліфування паркету

Наступний етап, який проводиться перед нанесення лаку, – шліфування паркетної підлоги. Шліфування необхідна з двох причин. По-перше, для остаточного вирівнювання поверхні, бо деякі похибки при виготовленні глибини паза і гребеня паркетних планок приводиться до того, що при стикуванні планок підлогу виходить недостатньо рівним. По-друге, для поліпшення адгезії дерев’яної поверхні з лаком.

Кількість шліфовок залежить від якості підготовки основи. При наявності бездоганно рівній стяжки і добре відшліфованої фанери достатньо всього двох-трьох шліфовок (у кімнаті площею 20 м2 на це знадобиться близько 4 – 8 годин). Якщо відхилення від площини допускалися і при влаштуванні стяжки, і на стадії укладання фанери, і при укладанні паркету, то доведеться проводити грубу, середню, тонку шліфовку. Для цього застосовуються стрічкові та пласкошлифувальні машини, а також різні абразивні матеріали. У загальній складності на це йде ціла робоча зміна, тобто 8 годин або трохи більше.

Таким чином, заощадивши час на підготовці якісного підстави, потім доведеться довго шліфувати паркет, знімаючи зайві шари деревини і, відповідно, зменшуючи термін його життя.

Іноді укладання паркету доводиться проводити на готових об’єктах, де вже поклеїти шпалери, встановлена ліпнина і завершені інші оздоблювальні роботи. У цьому випадку додатковий час витрачається на те, щоб укрити стіни захисною плівкою. Адже якими б гарними не були забезпечені пилососами шліфувальні машини, дрібні частки пилу все одно проникають в повітря і осідають на поверхні. На кріплення захисної плівки йде в загальній складності від 1 до 2 годин.

На шліфування паркету в кімнаті площею 20 м2 буде потрібно 4 – 8 годин.

Фінішна обробка

Фінішна обробка передбачає нанесення на шліфоване дерево грунтовок (час висихання першого шару – 1 – 2 години, другого шару – 24 години) і лаку. Грунтовка просочує пори дерева і захищає його від прямого впливу компонентів лаку. Лак, у свою чергу, захищає підлогу від впливу вологи та механічних навантажень. Лаки бувають:

– На водній основі (лак твердне поступово з випаровуванням з його складу води);

– Дисперсійні (випаровується розчинник і починається процес полімеризації);

– Реактивні (отвердіння відбувається в результаті хімічної реакції).

Всі вони сохнуть різний час, яке виробник вказує на упаковці або в інструкції. Термін висихання лаку коливається від 4 годин до двох днів на кожний наступний шар. При цьому перший шар лаку бажано сушити довше інших. Для отримання міцної поверхні достатньо трьох шарів лаку, але деякі компанії наносять від семи до дев’яти шарів. Це робиться не стільки для міцності, скільки для створення оптичного ефекту глибини поверхні. Остаточна жорсткість і міцність лакове покриття набирає після закінчення 7-10 днів, і установка меблів до цього часу не бажано.

Паркет ніколи не укладають до стіни, а залишають зазор близько 1 см.

Особливі обставини

Ми говорили про те, що поспішати при укладанні паркету не можна. Але й штучно затягувати цей процес не варто. Ні в якому разі не можна залишати відшліфований, але не покритий лаком паркет і, скажімо, відправлятися у відпустку. У цьому стані він буде набирати вологу, покриватися пилом.

Якщо під час технологічних пауз у приміщенні проводяться роботи, треба пам’ятати, що не можна накривати паркетна підлога непроникними плівками. Вони створюють парниковий ефект. У результаті під лаком на паркеті можуть з’явитися плями.

Підводячи підсумки, відзначимо, що на терміни пристрою паркетної підлоги істотний вплив роблять наступні фактори:

-Вибір підоснови (цементна стяжка вимагає більшого часу на висихання, ніж укладання поло на лаги);

-Тип обраних клеїв і лаків (кожен з них сохне певний час);

-Складність паркетного малюнка, якість самого паркету і його геометрія;

-Майстерність укладальників.